Epsomská vs morská soľ

Epsomská vs morská soľ

Aký je rozdiel medzi Epsomskou soľou a morskou soľou?

Možno vás zaujíma, či existuje nejaký rozdiel medzi Epsomskou soľou a morskou soľou alebo stolovými soľami …

Áno, existuje. Veľký!

Zloženie Epsomskej soli sa úplne líši od zloženia morskej soli alebo stolovej soli. Zatiaľ čo Epsomská soľ je minerálna zlúčenina horčíka a síranu (MgS04-7H2O), morská alebo stolová soľ obsahuje 97% chloridu sodného (NaCl). Hoci, kryštalická štruktúra Epsomovej soli sa však podobá vzhľadu morskej soli.

Vďaka špecifickému zloženiu, benefity a spôsob účinku Epsomskej soli sa líšia od účinkov morskej soli alebo bežných kúpeľových solí. Zatiaľ čo kúpeľové soli zvyčajne obsahujú rôzne

zložky ako súčasť ich vlastnej zmesi, Epsomská soľ je čistá minerálna zlúčenina horčíka a síranu.

Namáčanie v soľnom kúpeli Epsomu môže zvýšiť vašu hladinu horčíka a síranu, o ktorých je známe, že majú mnohé zdravotné a kozmetické výhody. Nebudete môcť zvýšiť hladinu horčíka a síry s morskými kúpeľovými soľami, pretože obsahujú primárne chlorid sodný. Ďalším pozoruhodným rozdielom medzi Epsomskou soľou a morskou soľou je ten, že morská soľ vysušuje vašu pokožku a zanecháva usadeniny, zatiaľ čo Epsomská soľ sa úplne vyplaví a je známa už celé stáročia pre svoje zmäkčujúce účinky na pokožku.

Rozdiel je aj v tom, ako sa získava epsomská soľ a morská soľ. Zatiaľ čo Epsomská soľ sa zvyčajne rafinuje v chemickom procese alebo sa varí, morská soľ sa získa odparením morskej vody.

Morská soľ je naturálne jedlá a používa sa vo veľkej miere na varenie a osolenia jedla. Epsomská soľ je jedlá vo veľmi obmedzenom množstve a jej chuť je horká. Preto sa niekedy označuje ako horká soľ.

Zázračné účinky Epsomskej soli sú dobre známe už celé stáročia a na rozdiel od iných solí má Epsom soľ prospešné vlastnosti, ktoré dokážu upokojiť telo, myseľ a dušu. Je známe, že pomáha zmierňovať bolesti, zlepšuje trávenie, vylučuje toxíny a zmierňuje problémy so stresom a krvným obehom..

%d blogerom sa páči toto: