Krása vlasov

Krása vlasov

Epsomská soľ sa často používa na zlepšenie kvality a krásy vlasov:

– Najčastejšie sa používa na pomoc pri ošetrení mastných vlasov, pretože absorbuje nadbytočnú mastnotu z vlasov, takže vlasy majú skvelý tvar.
– Môže pomôcť pridať objem vlasom a z tenkých vlasov spraviť hrubé
– Niektorí ľudia tvrdia, že Epsomská soľ im pomáha zredukovať vypadávanie vlasov.
Síran horečnatý pomáha bojovať proti lupinám – je to bežná zložka šampónov proti lupinám
-Pomáha detoxifikovať vlasy

Odstránenie prebytočného mazu

Najjednoduchšie používanie Epsomskej soli na odstránenie prebytočného mazu z vlasov je jej pridanie do šampónu a následné aplikovanie na vlasy, ako obvykle.
Ak máte čas na špeciálnu kúru, môžete vyskúšať nasledujúce. Pridajte 9 polievkových lyžíc Epsomskej soli do 1/2 šálky so šampónom na mastné vlasy. Naneste jednu polievkovú lyžicu tekutiny na suché vlasy a rozotrite. Nechajte ju pôsobiť na 5-10 minút a opláchnite studenou vodou. Na záver nalejte na vlasy citrónovú šťavu alebo jablkový ocot.
V situáciách, keď nie je čas na umývanie vlasov, môže byť Epsomská soľ použitá na čiastočné vyčistenie folikúl, čo uľahčuje česanie a spravenie si účesu.

Zväčšenie objemu vlasov

Epsomská soľ sa často používa ako prírodný zväčšovač objemu vlasov. To je výhoda, ktorú ocenia najmä tí, ktorí majú tenšie vlasy. Na pridanie objemu do vlasov, votrite do mokrých vlasov v rovnakom pomere vlasový kondicionér a Epsomskú soľ a naneste ako obvykle. Ak výsledok nie je uspokojivý, zmes zahrejte mierne v panvici alebo mikrovlnnej rúre, aplikujte na vlasy a nechajte pôsobiť 20 minút. Môžete sa tiež pokúsiť použiť ako gél na úpravu vlasov.

Detoxifikujte vlasy

Epsomská soľ sa môže použiť aj na odstránenie škodlivých chemických nahromadenín alebo farbív. Laky na vlasy sa ľahko odstránia roztokom soli Epsom, ktorý umožní vlasom získať späť svoj prirodzený faktor pH.

1 Comment

Comments are closed.

%d blogerom sa páči toto: