A. V prípade použitia Epsomskej soli na schudnutie, treba ju iba jest alebo piť, či stačí sa v nej iba vykúpať?

Ak chcete schudnúť, musíte zvoliť kúpeľ v Epsomskej soli. Ak však chcete používať Epsomskú soľ na iné zdravotné problémy, ako zápcha, mali by ste sa najskôr poradiť s lekárom.

B. Je Epsomská soľ odlišná od soli do kúpeľa?

Áno. Epsomská soľ obsahuje iba horčík a síran. Na druhej strane, kúpeľové soli môžu obsahovať iné zložky, ktoré môžu byť toxickými chemikáliami. Preto je lepšie používať organickú Epsomskú soľ.

C. Kde je možné kúpiť Epsomskú soľ?

Epsomskú soľ dodávame do veľa biopotravín po celom Slovensku, zoznam predajní si môžete nájsť v samostatnej kategórii Predajné miesta.

D. Má Epsomská soľ podobný účinok na pokožku ako morská soľ?

Nie. Epsomská soľ je úplne skvelá pre vašu pokožku. Po kúpaní nezanecháva povlak na pokožke. Po máčaní sa v soľnom kúpeli Epsom sa budete cítiť svieži a aktívny.

E. Moja pokožka je suchá. Môžem použiť kúpeľ v Epsomskej soli?

Áno. Epsomská soľ nebude vašu pokožku ďalej vysušovať. Je známa na zmäkčenie pokožky. Ak však stále máte obavy, pite dostatok vody pred a po kúpeli v Epsomskej soli.

F. Je bezpečné používať kúpeľ v Epsomskej soli pre ľudí, ktorí majú zdravotné problémy?

Ak máte zdravotné problémy, poraďte sa so svojím lekárom skôr, než začnete užívať kúpeľ so soľou Epsom. Váš lekár má vedomosti o vašej zdravotnej anamnéze a vie, čo vám môže ublížiť alebo byť prínosom.