Kúpeľ v Epsomskej soli na schudnutie

Kúpeľ v Epsomskej soli na schudnutie

Ak diéty, tabletky na chudnutie a cvičenie nie je vaša šálka čaju, Epsom soľný kúpeľ môže byť dokonalým spôsobom, ako stratiť niekoľko kilogramov. Je to vynikajúci a relaxačný spôsob, ako schudnúť. Táto soľ sa používa od roku 1900 na zníženie telesnej hmotnosti a na liečbu kožných a tráviacich problémov. Epsomská soľ alebo heptahydrát síranu horečnatého bol objavený v Epsom v Anglicku. Tieto číre kryštály pomáhajú regulovať mnohé enzýmy v našom tele a udržiavať zdravé vlasy, nechty a pokožku tým, že pomáhajú pri syntéze kolagénu.
Chceli by ste vedieť, aké má kúpeľ v Epsomskej soli efekt na úbytok na váhe?
Pokračujte v čítaní!

1. Ako vám Epsomská soľ pomáha pri znižovaní telesnej hmotnosti

 

Britská biochemikka na univerzite v Birminghame, Rosemary Waringová, zistila, že síran a horčík sa absorbujú do pokožky počas kúpeľa v Epsomskej soli. Úrovne týchto dvoch minerálov v krvi sa zvyšujú po tom, čo ste už nejaký čas namočený v kúpeli a začnú svoju prácu pri odstraňovaní toxínov z tela. Súčasne liečia aj iné ochorenia kože, čím sa cítite uvoľnene a antistresujúco.

Štúdie naznačujú, že nedostatok horčíka v tele môže spôsobiť vysoký krvný tlak, srdcové problémy, bolesti chrbta a bolesti hlavy. Podobne nízke hladiny sulfátu vedú k vyčerpaniu tela. Keď hladiny oboch týchto minerálov sa zvýšia v krvi, systém tela dosahuje rovnováhu a môže vykonávať všetky funkcie správne.

Nedostatočné vstrebávanie živín a emocionálne stravovanie sa považujú za hlavných vinníkov za zvýšenie telesnej hmotnosti. Keď sú toxíny vylúčené z tela, cítite sa viac energičtější a uvoľnenejší a je menej pravdepodobné, že by ste mali chuť na jedlo. To znižuje vaše šance na prejedanie a váš metabolizmus začne pracovať v najlepšom zmysle, čo vedie k výraznému zníženiu hmotnosti.

2. Ako si vyrobiť kúpeľ v Epsomskej soli na chudnutie

Soľný kúpeľ si môžete vyrobiť pridaním 400-500 gramov soli Epsom do kúpeľa s teplou vodou. Nepridávajte príliš veľa soli, pretože neznižuje väčšiu váhu. Epsom soľný kúpeľ funguje najlepšie, keď sa používa v správnom množstve.

Kroky na výrobu epsom slaného kúpeľa

Počas prvých dní začnite pridávaním jednej lyžice soli Epsom do kúpeľa.
Postupne zvyšujte množstvo soli Epsom na dva šálky na kúpeľ.

Zostaňte v kúpeli najmenej 15 minút, aby sa soľ absorbovala. Nezostávajte dlhšie ako 20 minút.

Po kúpeli pite dostatočne veľa vody na rehydratáciu.

3. Frekvencia užívania Epsom soli na chudnutie

Existuje rozdiel v názoroch, pokiaľ ide o frekvenciu užívania solného kúpeľa Epsom. Niektorí veria, že pre rýchlu stratu hmotnosti musíte túto kúpeľ absolvovať každý deň. Existuje niekoľko ďalších, ktorí veria, že by sa mala brať iba raz za dva až tri týždne. Najlepším riešením je požiadať svojho opatrovateľa, ktorý bude mať lepší nápad a môže navrhnúť frekvenciu podľa vášho zdravotného stavu.

4. Typy epsom soľných kúpeľov

Okrem použitia len soli Epsom vo vani môžete vyskúšať aj iné varianty na zlepšenie výsledkov. Tu je niekoľko typov solných kúpeľov Epsom, ktoré pridávajú rôznorodosť do vášho programu na zníženie hmotnosti a motivujú vás, aby ste sa držali tejto rutiny.

A. zázvor a Epsomská soľ

Ak je nadbytočná tvorba toxínov hlavným dôvodom vášho prírastku hmotnosti, mali by ste do kúpeľa pridat zázvor spolu s Epsomskou soľou. Zázvor je známy tým, že otvorí póry tela a eliminuje toxíny potením. Je to jednoduchý a najprirodzenejší spôsob odstránenia telesných toxínov. Náprava funguje oveľa lepšie, ak používate teplú alebo horúcu vodu. Pridajte dve až tri polievkové lyžice drveného zázvoru proti dvom šálkam soli Epsom do kúpeľa do teplej vody, aby ste dosiahli rýchlejšie výsledky. Ponorte sa na pol hodiny do horúceho kúpeľa.

B. Prášok na pečenie a Epsomská soľ

Pridajte dve šálky soli Epsom a 2 šálky jedlej sódy do teplej vody na kúpanie a jemne trite telo jemnou špongiou. Tento proces pomáha pri čistení mŕtvych kožných buniek a odstraňovaní prebytočných toxínov z tela.

C. Jablčný ocot a Epsomská soľ

Pridajte Epsomskú soľ a jablkčný ocot v pomere 1: 2 do horúcej alebo teplej vody. Ponorte sa do kúpeľa na 30 až 40 minút. Ocot je známy pre zmiernenie stresu a bolesti kĺbov. Preto, okrem straty hmotnosti, dostanete tiež úľavu od svalového stresu a bolesti kĺbov.

D. Epsomská soľ a esenciálne oleje

Pridaním esenciálneho oleja do solného kúpeľa Epsom pomáhate zlepšiť jeho vlastnosti. Môžete pridať 10 až 20 kvapiek esenciálneho oleja podľa vášho výberu, ako je levandulový alebo jojobový esenciálny olej, aby ste vyvolali uvoľnenie.
Ak chcete získať to najlepšie zo všetkých týchto prostriedkov, môžete každý z nich vyskúšať striedavo.

%d blogerom sa páči toto: