Síran hrá dôležitú úlohu v mnohých biologických procesoch. Nachádza sa v každej bunke ľudského tela. Je dôležitý pre výrobu kolagénu a pre udržanie zdravej pokožky, nechtov a vlasov. Je známe, že pomáha vypláchnuť toxíny, očistiť a detoxikovať telo od liekov a kontaminantov prostredia, ako sú ťažké kovy.

Sírany sú dôležité pri tvorbe proteínov v kĺboch. Nízke hladiny sulfátu boli zistené v plazme a synoviálnej tekutine u pacientov s reumatoidnou artritídou.

Sulfát sa podieľa na tvorbe mucínových proteínov, ktoré tvoria steny zažívacieho traktu. RH Waring vo svojej súhrnnej správe uvádza, že u pacientov, ktorí trpia syndrómom dráždivého čreva, sa zistilo, že majú nízke hladiny sulfátu v plazme. Vysvetľuje, že mucínové proteíny, ktoré tvoria steny tráviaceho traktu, zastavia obsah čriev od „lepenia“ a blokujú transport toxínov z čreva do krvného riečišťa.

Síran stimuluje pankreas, aby uvoľnil tráviace enzýmy a zlepšil vstrebávanie živín. Bez týchto enzýmov nie je potravina účinne trávená.

Obsah síry má navyše antibakteriálne, antivírusové a protiplesňové vlastnosti, čo je dôvod, prečo sa odporúča aj ako domáci liek na bradavice, herpes a akné.

Add Comment