Čo je Epsomská soľ?

Čo je Epsomská soľ?

Premýšľali ste nad tým, čo je Epsomská soľ a na čo je dobrá? Táto minerálna zmes sa používa po stáročia pre širokú škálu účelov – ako prírodný liek s bohatými zdravotnými benefitmi, pre skrášľovacie účely na zlepšenie kvality vlasov a pokožky, na použitie v domácnostiach, na hnojenie v záhradách atď. Jej potenciálne použitie je početné.

Čo presne je Epsomská soľ? Aj keď sa obyčajne nazýva Epsomská soľ – po meste Epsom v Anglicku, kde bola prvýkrát objavená, nemá nič spoločné so stolovou alebo morskou soľou. Je to prirodzene sa vyskytujúca čistá minerálna zlúčenina v kryštalickej forme – tvorí biele alebo bezfarebné ihličkové kryštály, vďaka čomu vyzerá ako morská soľ. Táto zlúčenina je vedecky známa ako hydrát síranu horečnatého.

Zloženie soli Epsomskej sa líši od zloženia kuchynskej alebo morskej soli. Epsomová soľ je zložená z horčíka, síry, kyslíka a vody (MgS04-7H2O), zatiaľ čo stolové soli alebo morské soli sú zložené z najmenej 97,5% chloridu sodného (NaCl). Epsomská soľ je uznávaným prírodným zdrojom horčíka a síry, ktorý môže pomôcť zlepšiť zdravie mnohými spôsobmi. Ak by vám bola špeciálne odporúčaná soľ Epsom, mali by ste vedieť, že morská soľ nerobí zázraky.

Epsomská soľ sa niekedy označuje aj ako horká soľ. Je to kvôli svojej horkej chuti. Kyslá chuť je spôsobená malými množstvami rozpustených horčíkových iónov Mg2. Horečnaté ióny vo veľkom množstve fungujú ako iónové preháňadlo – Epsom soľ sa často používa ako prírodné preháňadlo.

%d blogerom sa páči toto: